neděle 5. května 2019
Downtown - Itálie 2019 aneb sportování bez hranic

Mad Of Lake 2019
V neděli 28.4. se uskutečnil downtown závod v italském městečku Toscolano Maderno u jezera Garda. Cesta z Dačic nějakou chvilku zabrala ale po 11 hodinách jsem byl na místě a šel obhlídnout trať  - když si představíte trať downtownu v Dačicích, vynásobíte její délku 5x, převýšení 8x a přidáte nádherný výhled na jezero, tak jste tam skoro se mnou. Sobotní trénink probíhal bez problému, vše naskákáno, naježděno..200 bikerů vozí nahoru dodávky, sluníčko svítí, italská děvčata fandí.
Do závodního dne nás budí silný déšť a ještě silnější vítr, což nevěstí nic dobrého, minulý rok totiž závod kvůli stejným podmínkám museli pořadatelé zrušit. Během dopoledních tréninků však ustal jak déšť, tak vítr a nic, snad jen krom mé drobné nervozity, nebránilo v mojí závodní jízdě.
Jízda se mi povedla, šlapal jsem jak za mlada, technické pasáže jsem projel na hranici jistoty a smrti a v cíli jsem si poměrně dlouhou dobu poseděl v Hot seatu – křesle pro nejrychlejšího jezdce. Po mě přišla ještě smršť těch nejrychlejších a byl jsem odsunut na příjemné osmé místo v elitní kategorii.
Radost, spokojenost a dlouhá cesta domů. Děkuji všem sponzorům, přátelům a lidem dobré vůle, díky kterým se můžu vydávat na závody i za hranice vlasti. Především děkuji Jihočeskému kraji za poskytnutí podpory na tento závod.

Nové vybavení!

Díky podpoře Jihočeského kraje jsme mohli pořídit nové vybavení a pomůcky pro ještě lepší chod a podmínky v našem bikeparku. Letošní sez...